Лікувальна робота

Лікувально-консультативна робота є одним із пріоритетних напрямів діяльності кафедри загальної та невідкладної хірургії.

l1

Основною клінічною базою є багатопрофільна клінічна лікарня №6 «Медмістечко» на 600 ліжок. Головний лікар — доктор медичних наук, заслужений лікар України, доцент кафедри Вадим Віталійович Крижевський; завідувач I відділення — хірург вищої категорії, заслужений лікар України, асистент кафедри Микола Іванович Знаєвський, завідувач II відділення — хірург вищої категорії Юрій Володимирович Риб’янець. Щороку тут здійснюється близько 3500 операцій, у тому числі співробітниками кафедри — понад 700, хірургічна активність складає 72,4 відсотка. Хірургічна клініка, окрім операцій з планової хірургії, тричі на тиждень госпіталізує, консультує та оперує хворих з гострими захворюваннями органів черевної порожнини. Співробітники клініки також консультують хірургічних хворих у поліклініках м. Києва та по санавіації в Україні. У клініці впроваджені сучасні методи діагностики — ультразвукове та ендоскопічне дослідження, комп’ютерна томографія, електроміографія, визначення радіонуклідів; здійснюється лікування виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки за сучасними методами, реконструктивні операції на жовчовивідних шляхах, з приводу тяжких вогнепальних травм грудної та черевної порожнин, операції при міастенії, пластичні та реконструктивні втручання, баріатричні операції; застосовуються екстракорпоральна гемосорбція, плазмаферез та ентеросорбція, гіпербарична оксигенація. Впроваджуються в практику розробки кафедри: нові способи хірургічного лікування нориць підшлункової залози, метод ентеросорбції при лікуванні перитоніту та гнійного холангіту, новий спосіб оперативного лікування варикозної хвороби, хірургічного лікування хворих при ожирінні, сучасні методи лікування гнійних ран з використанням аплікаційних сорбентів та ін.

l2

З жовтня 1997 року на основній базі кафедри організовано міське спеціалізоване відділення невідкладної хірургії та реабілітації для хворих з кишковою непрохідністю, що дало можливість, завдяки розробці і впровадженню в клінічну практику нових високорезультативних методик, майже втричі знизити післяопераційні ускладнення і летальність. Це досягнення світового рівня. По цій нозології авторським колективом кафедри видана фундаментальна монографія, яка була удостоєна першої премії АН вищої освіти України у 2013 році.