Лікувальна робота

Лікувальна робота

Лікувально-консультативна робота є одним із пріоритетних напрямів діяльності кафедри загальної та невідкладної хірургії.

l1

Основною клінічною базою є КНП Київська міска клінічна лікарня №6 на 500 ліжок. Головний лікар — доктор медичних наук, заслужений лікар України, професор Вадим Віталійович Крижевський; завідувач відділення загальної та невідкладної хірургії — хірург вищої категорії, Зубаль Максим Іванович, завідувач відділення гнійної хірургії — хірург вищої категорії, Заслужений лікар України Юрій Володимирович Риб’янець. Щороку тут здійснюється близько 3500 операцій, у тому числі співробітниками кафедри — понад 700, хірургічна активність складає 72,4 відсотка. Хірургічна клініка, окрім операцій з планової хірургії, тричі на тиждень чергує по наданню допомоги з приводу гострих захворювань: хірургічних, урологічних, гінекологічних та травматологічних. Співробітники клініки також консультують хірургічних хворих у поліклініках м. Києва. У клініці впроваджені сучасні методи діагностики — ультразвукове та ендоскопічне дослідження, комп’ютерна томографія, електроміографія, здійснюється лікування виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки за сучасними методами, реконструктивні операції на жовчовивідних шляхах, з приводу тяжких вогнепальних травм грудної та черевної порожнин, пластичні та реконструктивні втручання, баріатричні операції; застосовуються екстракорпоральна гемосорбція, плазмаферез та ентеросорбція, гіпербарична оксигенація, сучасті технології в комплексному лікуванні синдрому діабетичної стопи з застосуванням NO-терапії.

Впроваджуються в практику розробки кафедри: нові способи хірургічного лікування нориць підшлункової залози, метод ентеросорбції при лікуванні перитоніту та гнійного холангіту, новий спосіб оперативного лікування варикозної хвороби, хірургічного лікування хворих при ожирінні, сучасні методи лікування гнійних ран з використанням аплікаційних сорбентів, VAK-терапії, ультразвукової кавітації та ін.

З жовтня 1997 року на основній базі кафедри організовано міське спеціалізоване відділення невідкладної хірургії та реабілітації для хворих з кишковою непрохідністю, що дало можливість, завдяки розробці і впровадженню в клінічну практику нових високорезультативних методик, майже втричі знизити післяопераційні ускладнення і летальність. Це досягнення світового рівня. По цій нозології авторським колективом кафедри видана фундаментальна монографія, яка була удостоєна першої премії АН вищої освіти України у 2013 році.

l2

З 2009 року другою базою кафедри є сучасніший медичний центр «Універсальна клініка «Оберіг».

З 2019 року Центральна поліклініка МВС України, м.Київ

З 2019 року Броварська центральна районна лікарня, м.Бровари

З 2020 року ТОВ «Клініка Оксфорд Медікал», м.Київ